Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia

Regjizor: Han-min Kim

Han-min Kim is a director and writer, known for Myeong-ryang (2014), Choi-jong-byeong-gi hwal (2011) and Geuk-rak-do sal-in-sa-geon (2007).
Shfleto te gjithe filmat e Han-min Kim
Cover e Filmit
Filmi War of the Arrows (2011) me titra shqip
War of the Arrows (2011)

Kerko burime online per te shikuar filmin War of the Arrows (2011) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin War of the Arrows (2011) ne gjuhen angleze
Gjatë pushtimit të dytë të Mançuve në Kore më 1636, një fshat sulmohet nga ushtarët mançurianë. Ata rrëmbejnë Ja In-in ditën që do të martohej me dashurinë e saj të fëmijërisë Seo Gun. Vëllai i saj, Nam Ji, një harkëtar i aftë dhe gjahtar, kthehet në fshat dhe mëson se motra e tij u rrëmbye për t’u bërë skllave. Nam Ji ka një të kaluar tragjike; kur ishin fëmijë, ai dhe Ja In-i dëshmuan vrasjen e babait të tyre nga Mbreti tradhtar Injo dhe më pas u rritën nga babai i Seo Gunit. Ja In-i iu shit Princit Dorgon aleati i të cilit, Jiustina, është harkëtari i tij më i mirë, udhëheqësi i trupave dhe komandon një forcë elitare luftëtarësh. Ndërsa Nam Ji kërkon të shpëtojë motrën e tij, përballet me Jiustinën dhe trupat e tij.

Komente