Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Tony Scott

Regjizor: Tony Scott

Tony Scott was a British-born film director and producer. He was the youngest of three brothers, one of whom is fellow film director Ridley Scott. He was born in North Shields, Northumberland, England to parents Jean and Colonel Francis Percy Scott. As a result of his father's career in the British military, his family moved around a lot. Their ...
Shfleto te gjithe filmat e Tony Scott
Cover e Filmit
Filmi The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me titra shqip
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009)

Kerko burime online per te shikuar filmin The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) ne gjuhen angleze
Denzel Washington luan rolin e mbikëqyrësit të trenave të metrosë së Nju Jorkut të quajtur Uollter Garber, dita e zakonshme e të cilit futet në kaos nga një krim i guximshëm: pengmarrja e një prej trenave të metrosë. John Travolta luan si Rajdëri, gjeniu kriminal i cili, si udhëheqësi i një bande të armatosur prej katër vetash, kërcënon të ekzekutojë pasagjerët e trenit veç nëse i paguajnë një shumë të madhe parash brenda një ore. Ndërkohë që tensioni rritet nën këmbët e tij, Garberi vë në punë njohjen e tij të madhe të sistemit të metrosë në një betejë për ta mundur Rajdërin dhe për të shpëtuar pengjet. Por ekziston një gjëagjëzë që Garberi nuk mund ta zgjidhë: akoma edhe nëse grabitësit i marrin paratë, si mund t’ia dalin të arratisen?

Komente