Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Cover e Filmit
Filmi Take the Lead (2006) me titra shqip
Take the Lead (2006)

Kerko burime online per te shikuar filmin Take the Lead (2006) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Take the Lead (2006) ne gjuhen angleze
Frymëzuar nga historia e vërtetë e jetës së Pjer Dulein, mësuesi që besoi në talentin e adoleshentëve problematik. Që kur ai krijoi 'kërcimin e Sallës', ky lloj kërcimi përfshiu 42 instruktorë dhe më shumë se 12 mijë studentë në 120 shkolla të Nju Jorkut. Dhe aktualisht vazhdon të përhapet në Amerikë. Një film plot sharmë dhe me aktorët e njohur si, Antonio Banderas, Rob Brown, Yaya DaCosta, etj..

Aktoret Kryesor
Komente