Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia

Regjizor: Ali Abbas Zafar

Ali Abbas Zafar is an assistant director and director, known for Sultan (2016), Gunday (2014) and Mere Brother Ki Dulhan (2011).
Shfleto te gjithe filmat e Ali Abbas Zafar
Cover e Filmit
Filmi Sultan (2016) me titra shqip
Sultan (2016)

Kerko burime online per te shikuar filmin Sultan (2016) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Sultan (2016) ne gjuhen angleze
Një film aksion, dramë dhe romancë, i bazuar në jetën e një mundësi dhe praktikuesi artesh marciale Sultan Ali Khan, dhe arenës tradicionale ku ai merr pjesë, Haryana.

Komente