Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia

Regjizor: Makoto Kamiya

Makoto Kamiya is known for his work on Urusei yatsura (1981), Baiohazâdo: Dijenerêshon (2008) and Biohazard: Damnation (2012).
Shfleto te gjithe filmat e Makoto Kamiya
Regjizor: Toyoshi Minamino


Shfleto te gjithe filmat e Toyoshi Minamino
Cover e Filmit
Filmi Resident Evil: Damnation (2012) me titra shqip
Resident Evil: Damnation (2012)

Kerko burime online per te shikuar filmin Resident Evil: Damnation (2012) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Resident Evil: Damnation (2012) ne gjuhen angleze
Agjenti sekret i Shteteve të Bashkuara, Leon S. Kennedy infiltrohet në një vend të vogël të Evropës Lindore për të verifikuar thashethemet se Armët Bio-Organike (B.O.W) janë duke u përdorur në luftë. Menjëherë pas infiltrimit te tij, qeveria amerikane urdhëron që ai të largohet menjëherë. I vendosur për të zbuluar të vërtetën, Leon injoron rendin dhe hyn në fushën e betejës për t’i dhënë fund zinxhirin te tragjedive të shkaktuara nga "Armët Bio Organike"

Aktoret Kryesor
Komente