Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
John Frankenheimer

Regjizor: John Frankenheimer

Born in New York and raised in Queens, John Frankenheimer wanted to become a professional tennis player. He loved movies and his favorite actor was Robert Mitchum. He decided he wanted to be an actor but then he applied for and was accepted in the Motion Picture Squadron of the Air Force where he realized his natural talent to handle a camera. ...
Shfleto te gjithe filmat e John Frankenheimer
Cover e Filmit
Filmi Reindeer Games (2000) me titra shqip
Reindeer Games (2000)

Kerko burime online per te shikuar filmin Reindeer Games (2000) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Reindeer Games (2000) ne gjuhen angleze
Pasi ka qenë i burgosur për 6 vjet për vjedhje makinash, Rudi Dankan(Ben Affleck) është ditë larg nga lirimi siç është dhe shoku i tij i qelisë Niku (James Frain) i cili është duke vuajtur një dënim 2 vjeçar nën akuza të tjera. Niku ka një seri fotografish të marra si pasojë e një korrespondence romantike me një vajzë të quajtur Ashli të cilën nuk e ka takuar asnjëherë por që po pret lirimin e tij. Rudi mezi po pret të kthehet te familja e tij dhe të marrë një filxhan çokollatë të ngrohtë. Niku vdes duke mbrojtur Rudin si pasojë e një trazire. Kur Rudi lirohet ditën tjetër njeh Ashlin që ishte duke pritur për Nikun dhe merr vendin e tij duke pretenduar të jetë Niku. Niku ka folur për punën e tij të mëparshme në siguri në një kazino indiane dhe Rudi e gjen veten të përfshirë me vëllain kriminel të Ashlit Gabrielin(Gary Sinise). Rudi detyrohet me dhunë të përfshihet në një skemë grabitjeje në natën para Krishtlindjeve të cilën Gabrieli dhe banda e tij e kanë planifikuar duke pasur si çelës informacionet e Nikut mbi kazinonë. Gjerat...

Komente