Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Ron Clements

Regjizor: Ron Clements

Ron Clements was born on April 25, 1953 in Sioux City, Iowa, USA as Ronald Francis Clements. He is a writer and director, known for Aladini (1992), Princesha dhe Bretku (2009) and Treasure Planet (2002). He has been married to Tamara Lee Glumace since February 25, 1989.
Shfleto te gjithe filmat e Ron Clements
Don Hall

Regjizor: Don Hall

Don Hall is known for his work on Vaiana: Në kërkim të ishullit mitik (2016), The Emperor's New Groove (2000) and Tarzan (1999).
Shfleto te gjithe filmat e Don Hall
Cover e Filmit
Filmi Moana me titra shqip
Moana

Kerko burime online per te shikuar filmin Moana me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Moana ne gjuhen angleze
Një vajzë e re përdor talentin e saj në lundrim për t’u nisur drejt një ishull imagjinar. Aventurës së saj i bashkohet heroi i saj, gjysmëperëndia legjendare Maui.

Komente