Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Gareth Evans

Regjizor: Gareth Evans

Welsh born writer/director, in 2003 directed a short film "Samurai Monogatari" telling the tale of a Samurai waiting to be executed. The short was in Japanese language and starred students from Tokyo who were studying at Cardiff University at the time. In 2003 he also graduated with an MA in Scriptwriting for Film and Television at the University ...
Shfleto te gjithe filmat e Gareth Evans
Cover e Filmit
Filmi Merantau (2009) me titra shqip
Merantau (2009)

Kerko burime online per te shikuar filmin Merantau (2009) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Merantau (2009) ne gjuhen angleze
Sipas traditës së Minangkabaus... çdo fëmijë mashkull duhet të largohet nga familja një ditë, në kërkim të eksperiencës së jetës. Ky udhëtim plot sfida dhe vështirësi do të bëjë që ai të rritet. Një udhëtim i tillë njihet me emrin "Merantau".

Komente