Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Tommy Wirkola

Regjizor: Tommy Wirkola

Tommy Wirkola was born on December 6, 1979 in Alta, Norway. He is a writer and director, known for Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013), Død snø (2009) and Død snø 2 (2014).
Shfleto te gjithe filmat e Tommy Wirkola
Cover e Filmit
Filmi Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) me titra shqip
Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013)

Kerko burime online per te shikuar filmin Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Hansel & Gretel: Witch Hunters (2013) ne gjuhen angleze
Vëllezërit Hansel dhe Gretel lihen vetëm në pyll nga babai i tyre dhe kapen nga një shtrigë djallëzore në një shtëpi prej karameleje. Megjithatë, ata e vrasin shtrigën dhe arratisen që aty. Vite më vonë, jetimët janë bërë gjuetarë të famshëm shtrigash. Kur njëmbëdhjetë fëmijë humbasin në një fshat të vogël, Kryebashkiaku thërret Hanselin dhe Gretelin për t'i shpëtuar dhe ata shpëtojnë Minën flokëkuqe nga sherifi që kërkon ta djegë duke e akuzuar për magji.

Komente