Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Cover e Filmit
Filmi Ender’s Game (2013) me titra shqip
Ender’s Game (2013)

Kerko burime online per te shikuar filmin Ender’s Game (2013) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Ender’s Game (2013) ne gjuhen angleze
Toka u shkatërrua nga Formiksët, një racë aliene në dukje e vendosur për të shfarosur njerëzimin. Shtatëdhjetë vjet më vonë, njerëzit e Tokës mbeten të bashkuar për të parandaluar zhdukjen e tyre nga kjo specie aliene superiore nga ana teknologjike. Ender Uigin, një djalosh i qetë por brilant, mund të bëhet shpëtimtari i racës njerëzore. Ai ndahet nga motra e tij e dashur dhe vëllai i tij tmerrues dhe sillet në shkollën e betejave në orbitën rreth Tokës. Ai do të testohet dhe do të kthehet në një vrasës të ndjeshëm i cili fillon të ketë neveri për atë që bën ndërsa mëson të luftojë me shpresën për të shpëtuar Tokën dhe familjen e tij.

Aktoret Kryesor
Komente