Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Michael Haneke

Regjizor: Michael Haneke

Michael Haneke was born on March 23, 1942 in Munich, Bavaria, Germany. He is a writer and director, known for Das weiße Band - Eine deutsche Kindergeschichte (2009), Amour (2012) and Caché (2005).
Shfleto te gjithe filmat e Michael Haneke
Cover e Filmit
Filmi Amour (2012) me titra shqip
Amour (2012)

Kerko burime online per te shikuar filmin Amour (2012) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin Amour (2012) ne gjuhen angleze
Xhorxhi dhe Ana janë një çift mësuesish muzike të dalë në pension të cilët shijojnë jetën në moshën 80-vjeçare. Megjithatë, Ana papritmas pëson një goditje nervore dhe jeta e tyre nuk është më njësoj. Ai incident nis përkeqësimin fizik dhe mendor të Anës, ndërsa Xhorxhi përpiqet të kujdeset në shtëpi për të. Edhe pse frytet e jetës dhe karrierës së tyre mbeten të shkëlqyera, shpresat e çiftit për pak dinjitet provohen të vështira. Në fund, Xhorxhi, me dashurinë e tij duke luftuar kundër lodhjes dhe të ardhmes së errët të Anës, detyrohet të marrë disa vendime kritike për të dy ata.

Komente