Filma 247 - Filma me titra Shqip Filma me titra shqip
Detaje te Filmit
Regjia
Cover e Filmit
Filmi 7 Days in Entebbe (2018) me titra shqip
7 Days in Entebbe (2018)

Kerko burime online per te shikuar filmin 7 Days in Entebbe (2018) me titra shqipKerko burime online per te shikuar filmin 7 Days in Entebbe (2018) ne gjuhen angleze
Në korrik të vitit 1976, katër terroristë rrëmbejnë një avion që udhëton nga Tel-Avivi për Paris dhe e detyrojnë ekuipazhin e fluturimit të shkojnë në Entebe të Ugandës. Atje, udhëtarët hebrenj mbahen peng, si pengje për lirimin e dhjetëra terroristëve të burgosur në Izrael, Gjermani dhe Suedi. Një film që nxjerr edhe një herë në pah konfliktin e gjatë Izrael-Palestinë...

Aktoret Kryesor
Komente